بهترین راه حل‌های تصفیه آب صنعتی کدامند؟ در این مقاله قرار است تا با محصولی آشنا شویم که برای تصفیه کردن آب صنعتی، بهترین نوع خودش است. بسته به کیفیت آب خام ورودی این دستگاه، می‌توان از سیستم‌های مختلف تصفیه کردن آب به صورت صنعتی برای حذف ناخالصی‌ها، مواد جامد و مواد شیمیایی استفاده کرد.

ممکن است با توجه به صنعت مورد نظر، تصفیه آب و کیفیت آب اجباری و امری ضروری باشد. در نتیجه برای دستیابی به این هدف ممکن است بیش از یک نوع سیستم مورد نیاز باشد. برای یافتن بهترین روش مدیریت و تصفیه آب به مطالعه این مقاله ادامه دهید. محصولات ما همواره با تجربه گسترده در زمینه توسعه، تایید و اعتماد مشتریان ارائه می‌شود.

مشخصات کلی و فنی تصفیه آب صنعتی

سیستم‌هایی که استفاده می‌کنید، به کیفیت آبی که می‌خواهید برای فرآیند خود به دست آورید نیز بستگی دارد. با این وجود تصفیه و مدیریت صحیح پساب می‌تواند به محیط زیست کمک کند. سیستم‌های تصفیه آب و فیلتراسیون آب، حذف ناخالصی‌ها از یک منبع اولیه آب ورودی است. به این ترتیب سیستم‌هایی برای تأمین کیفیت صحیح آب تولید می‌شوند و با عبور آب از این سیستم‌ها، آلودگی و ناخالصی‌ها را از آب جدا می‌کنند و از بین می‌برند.

هر صنعتی احتیاج دارد تا با غلظت و خلوص خاصی از آب استفاده نماید. در نتیجه بهتر است برای مصارف خانگی، کیفیت مناسبی داشته باشد و برای فرایند تصفیه آب صنعتی مقادیر و مشخصات خاصی احتیاج است.

این دستگاه معکوس قادر است 99.9٪ از باکتری‌ها را جدا کند و اکثر اوقات در طراحی سیستم‌های آب خالص دارویی استفاده می‌شود.

طریقه کار با دستگاه تصفیه آب صنعتی

پمپ آب ورودی، آب را به سمت فیلتر شن و ماسه هدایت می‌کند و سپس این آب تصفیه‌شده، وارد فیلتر کربن می‌شود. در مرحله بعد و فیلتر بعدی صورت‌گرفته، باکتری‌های موجود را از بین می‌برد. سپس با فیلتر خالص‌سازی، آب به مراحل پایانی یعنی ضدعفونی‌کننده وارد می‌شود. بعد از طی این مراحل با وجود دستگاه نور ماوراء بنفش، فیلترسازی و تصفیه آب صنعتی به طور کامل صورت می‌گیرد و سپس این آب تصفیه‌شده وارد مخزن آب می‌شود.

سیستم‌های تصفیه آب صنعتی با وارد کردن آب با فشار بالا از طریق یک غشای پلاستیکی بسیار ریز، آب را تصفیه می‌کنند. اگر آب ورودی تصفیه‌شده از چاه یا منبع دیگری تأمین شود، ممکن است قبل از آغاز فرایند تصفیه، ضد عفونی و پیش‌فیلتر (برای از بین بردن کلر و یا ذرات معلق/ رسوب) برای از بین بردن آلودگی‌هایی که ممکن است مضر باشد و یا در مراحل بعدی آسیب برسد، لازم باشد.

مزایای کلی دستگاه های تصفیه آب صنعتی

واحدهای تصفیه آب از سیستم تصفیه سرامیک استفاده می‌کنند. غشاهای سرامیکی قادرند در جریان‌های بالا فیلتراسیون ایجاد کنند، در حالی که رسوب‌زدگی غشا را به حداقل می‌رسانند. با توجه به مواد آنها می‌توانند مایعات را با غلظت زیاد روغن، مواد جامد معلق و گرانروی زیاد در دمای بالا فیلتر کنند.

از نور ماوراء بنفش برای کنترل باکتری‌ها استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که موجودات زنده در آب قادر به تکثیر نیستند. در حالی که این نور ماوراء بنفش به هیچ عنوان بر رنگ، طعم و pH آب خروجی تأثیر نمی‌گذارد.

از دیگر مزایای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خلوص آب تولیدشده زیاد است

راندمان دستگاه بالا است

راه‌اندازی ساده و استفاده زیاد از لوازم جانبی

به طور کلی این دستگاه به دلیل مزایای زیادی که دارد و قابلیت گسترده آن برای تصفیه آب صنعتی، در حال محبوبیت روزافزون است.

نکاتی برای خرید تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

هیچ سیستمی وجود ندارد که بالاتر از سیستم تصفیه آب دیگر باشد. برای هر دو کیفیت آبی که دارید و کیفیت آبی که می‌خواهید به دست آورید، ترکیبی از سیستم‌ها مستقر می‌شوند. در عین حال باید توجه داشت که یک فیلتراسیون آب برای همه مناسب نیست، آنها متناسب با نیاز مشخصات تصفیه آب صنعت مورد نظر هستند.

می‌توانید از کاربرد‌های این دستگاه برای صنایع مختلف که در ادامه آورده شده ‌است استفاده نمایید تا دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب را تهیه نمایید. کاربردهای این دستگاه:

صنعت برق: تأمین آب دیگ بخار

صنعت الکترونیک: صنعت نیمه هادی فوق‌العاده خالص آب، تمیز کردن آب

صنایع غذایی: آب با درجه خلوص بالا، استخراج و غنی سازی مواد حساس به حرارت

صنعت نوشیدنی: فرمولاسیون آب، آب قابل شرب و تمیز

صنعت داروسازی: آب فرآوری شده، آب مناسب تزریق، جداسازی برای هر غلظت از دارو

صنایع شیمیایی: تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، غلظت و تفکیک مواد آلی و ارزشمند درون آب

پروژه آب آشامیدنی: تهیه آب خالص، تصفیه آب آشامیدنی

پتروشیمی‌ها: تزریق میدان نفتی آب، فرآوری پتروشیمی عمق فاضلاب